چرا ما به روان‌شناس نیاز داریم؟

چرا به روان‌شناس نیاز داریم؟


3:
رویارویی با ترس ها

چرا ما به روان‌شناس نیاز داریم؟

درون هر کدام از ما ترس‌ها و اضطراب‌‌هایی است که می‌شود تنها با حرف‌زدن راجع‌به آن‌ها کمی آرام‌تر شویم واین شد که ما سؤال چرا ما به روان‌شناس نیاز داریم؟ را مطرح کرده‌ایم.

ما آدم‌ها‌ ترس‌هایی داریم که گاه از آن‌ها فرار می‌کنیم. فرار می‌کنیم تا با آن‌ها روبه‌رو نشویم و فکر می‌کنیم که اگر وارد ترس‌هایمان شویم اوضاع وخیم‌تر می‌شود و حالِ دلمان بدتر. اما تا به حال به این فکر کرده‌اید که اگر وارد دلهره‌هایتان شوید و ببینید که اوضاع و شرایط به بدی آن‌چه که فکر می‌کردید نیست چه می‌شود؟ و یا در آن زمان چه حسی و حالی خواهید داشت؟

به‌نظر ما، روان‌شناس تلاش می‌کند شما تصمیم بگیرید که با ترس‌ها و دغدغه‌های‌تان  به  صورت درست با کمترین آسیب روبه‌رو شوید و درباره‌شان حرف بزنید و همین حرف زدن باعث رسیدن شما به آرامش درونی می‌شود و اطمینان از این که شخص متخصص بدون هیچ قضاوتی با شما همراه و همدل است. ما تلاش می‌کنیم به آدم‌ها یاد بدهیم درباره‌ی احوالات ناخوش‌شان حرف بزنند. هرچه‌قدر مهارتِ حرف‌زدن پیدا کنیم‌ می‌توانیم بر ترس‌های‌مان غلبه کنیم. روان‌شناسی گاه یعنی همین. یعنی وجود آرامش درونی. یعنی کمک به خود‌شناسی.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید