ازدواج شما به شکست می‌خورد اگر، نکات مشاوره قبل از ازدواج را ندانید.

آن‌چه باید درباره یک ازدواج پایدار بدانید.

آیا از انتخاب اشتباه برای ازدواجتان می‌ترسید؟ آیا تا به حال به این فکر کرده اید چه مسائلی مهم هست برای ازدواج؟ آیا  آگاه به خواسته‌های خودتون برای زندگی زناشوبیی هستین یا با یک فکر واهی دارین وارد زندگی می‌شین؟ مشاوره قبل از ازدواج نوع خاصی از مشاوره است که به زوجین کمک می‌کند تا برای ازدواج آماده شوند. با مشارکت در مشاوره قبل از ازدواج، زوجین می‌توانند شروع به ایجاد یک رابطه سالم و قوی کنند که به فراهم آوردن یک پایه سالم‌تر برای زندگی خود کمک می‌کنند. مشاوره قبل از ازدواج می‌تواند به زوجین از هر جنس، نژاد یا مذهبی کمک کند تا زمینه های بالقوه درگیری در روابط خود را شناسایی کرده و به آنها بپردازند. علاوه بر این، مشاوره پیش از ازدواج می‌تواند در بعضی از موارد که، در آینده مانع از افزایش مسائل کوچک در نگرانی های جدی شود،کمک کند. از طرفی دیگر، چگونگی حل مسئله را  با توجه به تیپ شخصیتی آن دو به آنها آموزش دهد. آن‌چه باید درباره یک ازدواج پایدار بدانید.

1:انتظاراتتان را از ازدواج و باورهایی که درباره نقش خود دارید، تعیین کنید.

 

هر کدام از شما یک دیدگاه و تفکر راجع به ازدواج دارید و این دیدگاه ممکن است، متفاوت از شریک زندگی‌یتان باشد.  دورس مربی ازدواج و نویسنده کتاب « طرح برای یک ازدواج پایدار»  می‌گوید.” درمشاوره ازدواج،آنچه را که هرکدام باور دارید و در مورد ازدواج تجربه کرده‌اید، و یا به آن رسیده‌اید را کشف خواهید کرد.” درمورد کارها و وظایفی که هرشخص انتظار دارد دیگری انجام دهد، و همچنین درباره‌ی نحوه انجام هرکدام صحبت خواهید کرد.

2:گذشته‌‌تان‌ را به شریک عاطفی‌‌تان بشناسانید ولی روی آینده رابطهتان تمرکز و برنامه‌ریزی کنید.

تا حدی، همه ما محصولات محیط و تجربیات خود هستیم. مشاوره قبل از ازدواج از شما می‌خواهد تا برداشت‌های قبلی را که درباره ازدواج شکل داده اید، عمیق دربارش فکر کنید و اگر لازم بود تجدید نظر کنید.  تونی کلمن، روان‌درمانگر و مربی روابط می‌گوید:  “مهم است که از طریق پیش زمینه های ذهنی خود به دلیل وارد شدن در رابطه جدید صحبت کنید، این اصطلاحی است که به معنای انتقال کیفیت و ایجاد مجدد پویایی از روابط قدیمی به روابط جدید است، و معمولاً به صورت ناهشیار رخ می‌دهد.” صحبت در مورد آنها به زوجین این امکان را می‎‌دهد تا انتخاب های آگاهانه تر ، سالم تری داشته باشند و از راه‌های سالم‌تری ارتباط برقرار کنند.

3: برای حل تعارض‌های خود برنامه‌ای را مطرح کنید و آن را مورد بررسی قرار دهید.

دورس می گوید: “اگر یک زن و شوهر نتوانند آزادانه درباره هر موضوعی با یکدیگر گفت‌و‌گو کنند، مهم نیست که موضوع سادست یا دشوار این امر باعث ایجاد تنش می‌شود.” در مشاوره ازدواج، شما با یک درمانگر همکاری می‌کنید تا مهارت‌های ارتباط و حل و فصل تعارض را که می‌توانید مدت طولانی با خود داشته باشید، پرورش دهید. دورس می‌گوید”مهارت های ارتباطی خوب برای سالم نگه داشتن یک ازدواج کافی نیست، اما بدون آنها، شانس موفقیت در هر منطقه دیگری کاهش می‌یابد”

4:درباره‌ی مسائل مالی، روراست و درباره‌ی آینده‌تان «واقع‌بین» باشید.‌ ‌

همه ما می‌دانیم که مسائل مالی راهی برای خراب کردن ازدواج ها دارد. بنابراین برای جلوگیری از دعواهای مالی در آینده ، تمام فکرهای خود را درباره مسائل مالی و نحوه پس ‌انداز پول را با طرف مقابلتان در‌میان بگذارید. دورس می گوید: ” مسائل مالی یک موضوع بسیار شخصی است و هر یک از زوجین  دید متفاوتی می‌تواند در رابطه با پول داشته باشد.”در یک ازدواج سالم نباید پنهان‌کاری وجود داشته باشد. شفاف شدن در مورد مسائل مالی هر کس ، تاریخ مالی گذشته و حال، اهداف شخصی و اهداف مشترک آینده می‌تواند به یک زوج کمک کند تا از گرفتاری مالی در روابط مشترک جلوگیری کنند.”

5: درباره روابط جنسی و نیاز‌های جنسی‌تان با یکدیگر صحبت کنید.

دورس می‌گوید: “مانند پول، صمیمیت بسیار شخصی است و بیشتر زوج ها در برخی از مراحل ازدواج به مسائل صمیمیت می‌پردازند.” بنابراین در حالی که ممکن است بحث در مورد روابط جنسی برای شما در مقابل یک غریبه کاملاً اذیت کننده باشد، “کمک به درک تفاوت‌های جنسیتی فیزیولوژیکی و عاطفی و همچنین موارد خاص برای شما ، راه را باز می‌کند تا بتوانید یک سلامت جنسی و در نهایت روحی را توسعه دهید.

6: مهارت گفت‌و‌گو ‌کردن با یک‌دیگر را یاد بگیرید. 

گفت‌و‌گو‌، «منطق» را به‌رابطه‌ی شما دعوت و اضافه می‌کند.  ارتباطات باز و مستقیم عناصر اصلی در هر اتحادیه و زندگی مشترک است، به خصوص اگر شما و شریک زندگی خود راه‌های مختلفی برای برقراری ارتباط دارید. مشاوره قبل از ازدواج به شما کمک می‌کند سبک‌های خود را برای گفتگو کشف کنید.

7: درباره اعتقادات و باورهای خود برای بچه‌دار شدن و چگونگی تربیت فرزندانتان با‌هم گفتگو کنید.

دورس می‌گوید: “شما ممکن است آن را باور نکنید، اما با کمال تعجب، بسیاری از زوج‌ها هرگز در مورد بچه‌دار شدن صحبت نمی‌کنند. او می‌گوید:”همچنین مهم است که در مورد تعداد فرزندانی که می‌خواهید داشته باشید، سبک‌های فرزندپروری ، مشارکت گسترده خانواده و موارد دیگر صحبت کنید.”

 

4مشاوره پیش ار ازدواج به زوجین کمک می‌کند تا برای یک زندگی مشترک آماده‌تر شوند و در مورد باورهای اشتباه خود درباره ازدواج تجدید نظر کنند.مشاوره پیش از ازدواج درهای جدیدی از آگاهی درباره خودتان و شریک زندگییتان بر روی شما باز می‌کند و کمک می‌کند در فراز و نشیب زندگی چگونه با یکدیگر رفتار و صحبت کنید.

 

منبع: https://www.brides.com/story/issues-you-will-discuss-in-premarital-counseling

 

پیش از ازدواجزوج درمانی

دیدگاهتان را بنویسید