درباره ما

اپلیکیشن مشاوره آنلاین روانشناسی فارگو

درباره اپلیکیشن مشاور آنلاین روانشناسی فارگو

 

گروهی که اپلیکیشن مشاور آنلاین روانشناسی فارگو را طراحی، اجرا و مدیریت می‌کنند، قبل از آن، دو پروژه‌ی دیگر به‌نام‌های دوماهنامه روان‌شناختی بهروان و اپلیکیشن بازی هانا را تولید کرده بودند. اپلیکیشن فارگو، تحت نظر مؤسسه پژوهشی روان‌شناختی «سَروهانا» است. سروهانا که کار خود را از اواسط سال 1396 آغاز کرده، در نظر دارد آموزه‌ها و خدمات روان‌شناسی را از طریق مدیاهای مختلف و مبتنی بر تکنولوژی در اختیار افراد قرار دهد. برای همین ما در فارگو تلاش کرده‌ایم افراد در یک زمان کوتاه، راحت، به‌سادگی و کاربردی بتوانند با روان‌شناسِ موردنظرشان ارتباط برقرار کنند. فارگو را گروهی از فارغ‌التحصیلان رشته روان‌شناسی و رشته‌های دیگر که همگی جوان و خوش‌فکر هستند، طراحی کرده‌اند.

روان‌شناسی آنلاین فارگو 

روان‌شناسی دانشی است که با احتمالات سر‌و‌کار دارد. وقتی ما صحبت از نگاهِ واقع‌بینانه می‌کنیم منظورمان یک نگرش منصفانه است. نگرش منصفانه به‌ما می‌فهماند محاسن و معایب هر مقوله‌ای را ببینیم، درصددِ تقلیل معایب بر بیاییم و محاسن را ارتقا بدهیم.

درست است که مشاوره‌های تلفنی نمی‌توانند در قامتِ روان‌درمانی‌های کلاسیک در بیایند، اما به‌حتم کارایی و اثربخشی دارند. بیایید این‌طور به‌ ماجرا نگاه کنیم.

آیا جامعه‌ی آماری‌ای که از اختلال و یا مسئله‌ای پیش‌آمده، رنج می‌برند همه‌گی به روان‌شناس مراجعه می‌کنند؟ یعنی همه‌گی‌شان دل‌و‌دماغِ زنگ‌زدن، وقت‌گرفتن، منتظر‌ماندن و یک مسیری را طی‌کردن برای دیدار با روان‌شناس دارند؟

از همه مهم‌تر؛ آیا این آگاهی وجود دارد که می‌شود در موقعیت‌‌های بحرانی و وضعیت‌های بُغرنج بهتر است از روان‌شناس کمک گرفت؟ پاسخ این سؤال ساده است: خیر. اگر مردم پدیده‌ای به‌نام روان‌شناسی را شناخته‌اند، دلیل بر این نیست لازمه‌ی در ارتباط‌بودن با او را نیز درک کرده‌اند. روان‌شناس‌ها می‌بایست بیش‌ از هر زمانِ دیگر در ارتباط با مردم و جامعه‌ی خودشان باشند.

اپلیکیشن مشاوره آنلاین روانشناسی فارگو

مشاوره آنلاین فارگو چگونه شکل گرفت ؟

 

از آن‌جایی‌که ما از ابتدا هدف‌مان اتکا به تکنولوژی بود، بر آن شدیم افراد جامعه هرچه راحت‌تر و هرچه بهتر با روان‌شناس‌ها ارتباط برقرار کنند. برای همین در یک عصر پاییزی، مقدمات طرح اولیه فارگو روی یک وایت‌بُرد نوشته شد. فارگو را جمعی از روان‌شناس‌ها و مهندسین طراحی کردند و پیش بردند. گروه فارگو قصد داشت آرام‌آرام پیش برود. تصمیم داشت مطابق بر آموزه‌های روان‌شناسی باشد، کامل باشد و از همه مهم‌تر بهینه و مطلوب. برای انتخاب اسمش ماه‌ها زمان گذاشتیم. اگر بتوانید علت نام‌گذاری‌مان را که فارگو بوده، بگویید، برای‌مان بنویسید تا ما به‌شما در فارگو یک وبینار رایگان هدیه بدهیم. مشاور آنلاین روانشناسی فارگو را به‌وجود آوردیم تا افرادی بیش‌تری در سرزمین‌مان بتوانند از آموزه‌ها و خدمات روان‌شناسی بَهره ببرند. در نظر داشتیم فارگو تنها معطوف به مشاوره آنلاین نباشد. برای همین امکان وبینارها را نیز طراحی کردیم. وبینار روانشناسی که علاقه‌مندان بتوانند در آن شرکت کنند و اطلاعات روان‌شناختی کافی و کاربردی، در حوزه‌های مختلف به‌دست بیاورند. فارگو راه زیادی جلوی خود می‌بیند. راهی که آغاز کرده، بخشی از آن را پیموده و کماکان اشتیاق رفتن و رسیدن دارد.  

اپلیکیشن مشاوره آنلاین روانشناسی فارگو

اپلیکیشن فارگو چه‌کار می‌کند؟

 

بگذارید این سؤال را طورِ دیگر پاسخ دهیم. به‌طور مثال، شخصی ممکن است از ناملایمتی‌های روزگار به ستوه آمده، از شغل خود راضی نیست و در روابطِ بین‌فردی‌اش دچار خلل شده است. او نمی‌داند چه کند و آگاهی ندارد چه‌طور نیز می‌تواند در صددِ رفعِ مشکلش بر بیاید. فرض می‌گیریم او به طریقی با فارگو آشنا شده و این اپلیکیشن را روی موبایل خود دارد. کافی است او وارد اَپ بشود و در کسری از ثانیه با سوپروایزِر فارگو وارد گفت‌‌و‌گو می‌شود. سوپروایزر، پس از چند سؤال ساده و دریافت و ادراکِ مسئله‌ی اصلی به مراجع فهرستی از روان‌شناسان فارگو را ارائه می‌دهد که در زمینه‌ی مورد‌نظر تخصص داشته و فعالیت می‌کنند. کاربر(مراجع)، می‌تواند از روی فهرستِ روبه‌روی‌اش و توضیحات مربوطه درباره‌ی هر روان‌شناس، مشاورِ مطلوبش را انتخاب کند. به‌همین‌سادگی. شاید این فرایند کم‌تر از پنج‌دقیقه صورت بگیرد. پس از آن، به‌احتمالِ فراوان در همان‌روز جلسه‌ای برای او با روان‌شناس ترتیب داده می‌شود. و او از آن‌شب به‌بعد می‌تواند بگوید “با روان‌شناسم حرف زدم”

لابه‌لایِ مثال این‌که “فارگو چه‌کار می‌کند” یک مسئله‌ی مهم نهفته است. اپلیکیشن فارگو در تلاش است و تأکید دارد تا جای ممکن برای حوزه‌های مختلف، جمیعی از روان‌شناس‌ها را داشته باشد. یعنی ما در فارگو، روان‌شناسی داریم که فقط مشاوره اضطراب و استرس انجام می‌دهد، دیگری مشاوره افسردگی و آن یکی مشاوره زوج درمانی . شما پس از هر جلسه‌ی مشاوره‌تان نسبت به‌آن روند بازخورد می‌دهید تا دیگران نیز بدانند بهتر است با چه‌کسی جلسه داشته باشند؟

تفاوت مشاوره آنلاین فارگو با نمونه های مشابه

 

قبل از هرچیز، اپلیکیشن مشاوره آنلاین روانشناسی فارگو ادامه دهنده‌ی نمونه‌های قبل اما با ساز‌و‌کاری احتمالا تکامل‌یافته‌تر در شکل و محتوا است. یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های فارگو، مشاوره آنلاین به داخل و خارج از کشور است. این‌مهم در تلاش است به ایرانی‌های مهاجر و مقیم کشورهای دیگر نیز مشاوره بدهد. دیگر تفاوتِ روانشناسی آنلاین فارگو، نگاهِ تخصصی آن به مسئله‌های مراجعین است.در واقع، هر متخصص و روان‌شناسِ فارگو در یک حوزه‌ی مربوطه فعالیت داشته و مراجعین بر اساس یک فهرست می‌توانند متخصص مورد‌نظر خود را انتخاب کنند.

تفاوتِ عمده‌ی دیگر فارگو قابلیت «اپلیکیشن» بودنِ آن به‌صورت شبانه‌روزی است. این مقوله موجب می‌شود دسترسیِ شما به مشاور آسان و همه‌وقت صورت بگیرد. شاید مهم‌ترین مزیت فارگو امکان وبینارهای آن باشد. وبینارهایی روانشناسی که با موضوعات مختلف توسط اساتید متخصص برگزار می‌شود.

وبینار روانشناسی در فارگو

یکی دیگر از ویژگی‌ها و امکان‌های فارگو، سامانه‌ی « وبینار » است. وبینار نیز قرار است برخی نیازها و دغدغه‌های دیگر را تسهیل ببخشید. در واقع وبینار بسترِ ارائه‌ی یک سخنرانی، کارگاه و یا سمینار مبتنی بر وب است. یعنی ممکن است در یک‌زمانِ واحد، در چند محدوده‌ی جغرافیاییِ گوناگون تعداد افراد بالایی بتوانند در یک سمینار به‌طور آن‌لاین شرکت کنند. 

اپلیکیشن مشاوره آنلاین روانشناسی فارگو

تا به‌این‌جا خواندیم و تقریباً دست‌مان آمد که فارگو چه است و چه می‌کند؟ همان‌طور که در ابتدا آمد و گفته شد روان‌شناسی آمده برای آن‌که منجر به حالِ بهتر آدم‌ها شود، هدف فارگو در این راستا خواهد بود. ما، به‌این مسئله باور داریم. باور به‌این‌که می‌شود کاری کرد، می‌شود مثمرثمر واقع شد و تأثیرگذاری داشت.

فارگو قرار است بیش از پیش مردم و جامعه را با حوزه‌ی روان‌شناسی آشنا کند. ما، در نظر داریم، روان‌شناسی می‌بایست یک پیوند عمیق، صمیمانه و همراه با اعتماد را مردمِ جامعه خود برقرار کند. در همین راستا می‌شود به ایده‌های مختلف فکر کرد. محتواهای گوناگون را طراحی کرد. ما به فارگو رسیده‌ایم.

فارگو قرار است پیوند برقرار کند؛ پیوند مردم با روان‌شناسی را

هدف مشاور آنلاین روانشناسی فارگو

تجربه مراجعان

تجربه برخی از استفاده کنندگان اپلیکیشن فارگو را بشنوید