اپلیکیشن مشاوره آنلاین روانشناسی فارگو

درباره اپلیکیشن مشاور روانشناسی آنلاین فارگو

 

گروهی که اپلیکیشن مشاور آنلاین روانشناسی فارگو را طراحی، اجرا و مدیریت می ‌کنند، قبل از آن، دو پروژه‌ی دیگر به ‌نام‌ های ماهنامه روان‌شناختی بهروان و اپلیکیشن بازی هانا تولید کرده بودند. اپلیکیشن فارگو، تحت نظر مؤسسه پژوهشی روانشناختی «سروهانا» است. سروهانا که کار خود را از اواسط سال 1396 آغاز کرده، در نظر دارد آموزه‌ ها و خدمات روانشناسی را از طریق مدیا های مختلف و مبتنی بر تکنولوژی در اختیار افراد قرار دهد. برای همین ما در فارگو تلاش کرده ‌ایم افراد در یک زمان کوتاه، راحت، به‌ سادگی و کاربردی بتوانند با روانشناس مورد نظرشان ارتباط برقرار کنند. فارگو را گروهی از فارغ ‌التحصیلان رشته روانشناسی و رشته ‌های دیگر که همگی جوان و خوش ‌فکر هستند، طراحی کرده ‌اند.

روانشناسی آنلاین فارگو  

روانشناسی دانشی است که با احتمالات سر‌ و‌ کار دارد. وقتی ما صحبت از نگاه واقع ‌بینانه می ‌کنیم منظورمان یک نگرش منصفانه است. نگرش منصفانه به‌ ما می‌ فهماند محاسن و معایب هر مقوله ‌ای را ببینیم، درصدد تقلیل معایب بر بیاییم و محاسن را ارتقا بدهیم.

درست است که مشاوره‌ های تلفنی نمی‌ توانند در قامت روان‌ درمانی‌ های کلاسیک در بیایند، اما به‌ حتم کارایی و اثر بخشی دارند. بیایید این ‌طور به‌ ماجرا نگاه کنیم.

آیا جامعه‌ ی آماری‌ که از اختلال و یا مسئله ‌ای پیش ‌آمده، رنج می ‌برند همگی به روانشناس مراجعه می ‌کنند؟ یعنی همگی شان دل ‌و ‌دماغ زنگ ‌زدن، وقت‌ گرفتن، منتظر ‌ماندن و یک مسیری را طی ‌کردن برای دیدار با روانشناس دارند؟

از همه مهم‌ تر آیا این آگاهی وجود دارد که در موقعیت ‌‌های بحرانی و وضعیت ‌های بُغرنج بهتر است از روانشناس کمک گرفت؟ پاسخ این سؤال ساده است: خیر. اگر مردم پدیده‌ ای به‌ نام روانشناسی را شناخته ‌اند، دلیل بر این نیست لازمه‌ ی در ارتباط‌ بودن با او را نیز درک کرده ‌اند. روانشناس ‌ها می ‌بایست بیش‌ از هر زمانِ دیگر در ارتباط با مردم و جامعه ‌ی خودشان باشند.

اپلیکیشن مشاوره آنلاین روانشناسی فارگو

مشاوره آنلاین فارگو چگونه شکل گرفت ؟

 

از آنجایی که ما از ابتدا هدف‌مان اتکا به تکنولوژی بود، بر آن شدیم افراد جامعه هر چه راحت ‌تر و هر چه بهتر با روانشناس ها ارتباط برقرار کنند. برای همین در یک عصر پاییزی، مقدمات طرح اولیه فارگو روی یک وایت ‌بُرد نوشته شد. فارگو را جمعی از روانشناس ‌ها و مهندسین طراحی کردند و پیش بردند. گروه فارگو قصد داشت آرام ‌آرام پیش برود. تصمیم داشت مطابق بر آموزه‌ های روانشناسی باشد، کامل باشد و از همه مهم‌ تر بهینه و مطلوب. برای انتخاب اسمش ماه‌ ها زمان گذاشتیم. اگر بتوانید علت نام ‌گذاری فارگو را بگویید، ما به ‌شما در فارگو یک وبینار رایگان هدیه بدهیم. مشاور آنلاین روانشناسی فارگو را به‌ وجود آوردیم تا افراد بیشتری در سرزمینمان بتوانند از آموزه‌ ها و خدمات روانشناسی بهره ببرند. در نظر داشتیم فارگو تنها معطوف به مشاوره آنلاین نباشد. برای همین امکان وبینارها را نیز طراحی کردیم. وبینار روانشناسی که علاقه‌ مندان بتوانند در آن شرکت کنند و اطلاعات روانشناختی کافی و کاربردی، در حوزه ‌های مختلف به ‌دست بیاورند. فارگو راه زیادی جلوی خود می‌ بیند. راهی که آغاز کرده، بخشی از آن را پیموده و کماکان اشتیاق رفتن و رسیدن دارد.  

اپلیکیشن مشاوره آنلاین روانشناسی فارگو

اپلیکیشن فارگو چه ‌کار می‌ کند؟

 

بگذارید این سؤال را طور دیگر پاسخ دهیم. به ‌طور مثال، شخصی ممکن است از ناملایمتی ‌های روزگار به ستوه آمده، از شغل خود راضی نیست و در روابط بین ‌فردی ‌اش دچار خلل شده است. او نمی ‌داند چه کند و آگاهی ندارد چه ‌طور نیز می ‌تواند در صدد رفع مشکلش بر بیاید. فرض می‌ گیریم او به طریقی با فارگو آشنا شده و این اپلیکیشن را روی موبایل خود دارد. کافی است او وارد اَپ بشود و در کسری از ثانیه با سوپروایزر فارگو وارد گفت ‌‌و‌ گو می‌ شود. سوپروایزر، پس از چند سؤال ساده و دریافت و ادراک مسئله‌ ی اصلی به مراجع فهرستی از روانشناسان فارگو را ارائه می ‌دهد که در زمینه ‌ی مورد ‌نظر تخصص داشته و فعالیت می ‌کنند. کاربر (مراجع)، می ‌تواند از روی فهرست رو به ‌رویش و توضیحات مربوطه درباره ‌ی هر روانشناس، مشاور مطلوبش را انتخاب کند. به‌ همین‌ سادگی. شاید این فرایند کم‌ تر از پنج‌ دقیقه صورت بگیرد. پس از آن، به‌ احتمال فراوان در همان ‌روز جلسه‌ ای برای او با روانشناس ترتیب داده می‌ شود. و او از آن‌ شب به ‌بعد می ‌تواند بگوید “با روان‌شناسم حرف زدم.”

لا به ‌لای مثال این ‌که “فارگو چه‌ کار می‌ کند” یک مسئله ‌ی مهم نهفته است. اپلیکیشن فارگو در تلاش است و تأکید دارد تا جای ممکن برای حوزه ‌های مختلف، جمیعی از روانشناس ‌ها را داشته باشد. یعنی ما در فارگو، روانشناسی داریم که فقط مشاوره اضطراب و استرس انجام می ‌دهد، دیگری مشاوره افسردگی و آن یکی مشاوره زوج درمانی. شما پس از هر جلسه ‌ی مشاوره‌ تان نسبت به ‌آن روند بازخورد می‌ دهید تا دیگران نیز بدانند بهتر است با چه‌ کسی جلسه داشته باشند؟

تفاوت مشاوره آنلاین فارگو با نمونه های مشابه

 

قبل از هرچیز، اپلیکیشن مشاوره آنلاین روانشناسی فارگو ادامه دهنده ‌ی نمونه ‌های قبل اما با ساز‌ و‌ کاری احتمالا تکامل ‌یافته ‌تر در شکل و محتوا است. یکی از اصلی‌ ترین ویژگی‌ های فارگو، مشاوره آنلاین به داخل و خارج از کشور است. این ‌مهم در تلاش است به ایرانی‌ های مهاجر و مقیم کشورهای دیگر نیز مشاوره بدهد. دیگر تفاوت روانشناسی آنلاین فارگو، نگاهِ تخصصی آن به مسئله ‌های مراجعین است. در واقع، هر متخصص و روانشناس فارگو در یک حوزه‌ی مربوطه فعالیت داشته و مراجعین بر اساس یک فهرست می ‌توانند متخصص مورد‌ نظر خود را انتخاب کنند.

تفاوت عمده‌ ی دیگر فارگو قابلیت «اپلیکیشن» بودن آن به‌صورت شبانه ‌روزی است. این مقوله موجب می ‌شود دسترسی شما به مشاور آسان و همه‌ وقت صورت بگیرد. شاید مهم ‌ترین مزیت فارگو امکان وبینارهای آن باشد. وبینارهایی روانشناسی که با موضوعات مختلف توسط اساتید متخصص برگزار می ‌شود.

وبینار روانشناسی در فارگو

یکی دیگر از ویژگی ‌ها و امکان ‌های فارگو، سامانه ‌ی «وبینار» است. وبینار نیز قرار است برخی نیازها و دغدغه‌ های دیگر را تسهیل ببخشید. در واقع وبینار بستر ارائه ‌ی یک سخنرانی، کارگاه و یا سمینار مبتنی بر وب است. یعنی ممکن است در یک ‌زمان واحد، در چند محدوده ‌ی جغرافیایی گوناگون تعداد افراد بالایی بتوانند در یک سمینار به ‌طور آنلاین شرکت کنند.

اپلیکیشن مشاوره آنلاین روانشناسی فارگو

هدف مشاور روانشناسی آنلاین فارگو

تا به ‌این ‌جا خواندیم و تقریباً دستمان آمد که فارگو چه است و چه می ‌کند؟ همان ‌طور که در ابتدا آمد و گفته شد روانشناسی آمده برای آن‌ که منجر به حال بهتر آدم ‌ها شود، هدف فارگو در این راستا خواهد بود. ما، به ‌این مسئله باور داریم. باور به ‌این‌ که می ‌شود کاری کرد، می‌ شود مثمر ثمر واقع شد و تأثیر گذاری داشت.

فارگو قرار است بیش از پیش مردم و جامعه را با حوزه‌ ی روانشناسی آشنا کند. ما، در نظر داریم، روانشناسی می‌ بایست یک پیوند عمیق، صمیمانه و همراه با اعتماد را با مردم جامعه برقرار کند. در همین راستا می ‌شود به ایده‌ های مختلف فکر کرد. محتوا های گوناگون را طراحی کرد. ما به فارگو رسیده ‌ایم.

فارگو قرار است پیوند برقرار کند؛ پیوند مردم با روانشناسی