اولین دلیل مراجعه به روانشناس

اولین دلیل مراجعه به روانشناس

اولین دلیل مراجعه به روانشناس

در زندگی روزمره، آدمی به بهانه ‌های مختلف با مشکلات زیادی رو به ‌رو می‌ شود. گاه اسیر این مشکلات شده و گاه ساده و بی ‌دردسر از کنارشان می‌ گذرد. پرسش اساسی این است که آیا مشکلات دست از سر ما بر می ‌دارند؟ مسئله‌ اساسی‌ تر این است که یک مشکل به ‌و‌جود آمده، چه‌ طور ما بقی زندگی‌ را مختل کرده و شما را از پا در می آورد؟ روانشناس و مشاور به‌‌ شما کمک می‌ کند با اتکا به دستور العمل‌ های دانش ‌محور با مشکلاتتان با آگاهی بیش ‌تر رو به ‌رو شوید و در‌صدد رفع آن ‌ها برآیید.

رویارویی با مشکلات زندگی

در واقع اولین دلیل مراجعه به روانشناس این است که شما به شناخت بهتر خود به صورت شفاف خواهید رسید و عواملی را که باعث به تعویق‌ انداختن کارهایتان و یا رسیدن به خواسته‌ هایتان می‌ شود، شناسایی می ‌کنید. همین شناخت به پیشرفت بیش تر شما کمک می ‌کند‌. جلسات مشاوره روانشناسی سفری است که قرار است ما را به شناخت خودمان برساند. ما قرار است به جای دیدن و شنیدن جهان بیرون، به درونمان نگاه کنیم. ممکن است در یک عصر دل ‌انگیر بهاری، رفتاری خاطرمان را مکدر کرده و هیچ نفهمیده باشیم که تجربه عاطفی همان لحظه کماکان همراهمان است و به ‌قولی دست از سرمان برنداشته. روانشناس قرار است سدهای قدیمی را بشکند و ما را نسبت به موانع احتمالی در آینده، هشیار و آماده سازد. ما بیش‌ تر خودمان را خواهیم شناخت، بیش تر خودمان را دوست خواهیم داشت و بیشتر تلاش خواهیم کرد که بر مشکلات غلبه کنیم.

زندگی همه ما، پر از چالش ‌های کوچک و بزرگ است که باید با آن‌ ها مقابله کرد. از دست دادن عزیزان، شکست ‌های شغلی و تحصیلی، طلاق یا بیماری ‌های سخت می ‌توانند ما را دچار سر درگمی کنند، زندگی روانی ما را تحت تاثیر قرار دهند و اصطلاحاً تعادل روانی ما را برهم بزنند. در هر صورت برای مقابله با آن ‌ها به کمک و حمایت اطرافیان نیاز داریم و استفاده از متخصص راه هوشمندانه ‌تری به نظر می ‌رسد.

حل مشکلات روانی

بسیاری از ما گاهی دچار وسواس، استرس، اضطراب، افسردگی و مشکلات روانی از این دست می ‌شویم. برخی از مشکلات پای ثابت زندگی ما می‌ شوند. گاهی این مشکل به صورت یک اختلال یا مساله جدی است که همه یا بخشی از زندگی ما را مختل می ‌کند و گاهی برطرف کردن آن به رشد ما کمک می ‌کند. این مسائل جدی ‌تر از آن است که با جستجو در اینترنت یا مشورت با دوستان و اطرافیان قابل حل باشد.

 

برای خواندن ادامه‌ی مطلب اینجا کلیک کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *