سومین دلیل مراجعه به روانشناس

سومین دلیل مراجعه به روانشناس

سومین دلیل مراجعه به روانشناس

درون هر کدام از ما ترس ‌ها و اضطراب ‌‌هایی است که تنها با حرف ‌زدن درباره‌ ی آن ‌ها کمی آرام می شویم. ترس ‌هایی که گاه از آن ‌ها فرار می ‌کنیم تا با آن ‌ها رو به ‌رو نشویم و فکر می ‌کنیم که اگر با ترس ‌هایمان رو به رو شویم اوضاع وخیم ‌تر می‌ شود و حالِ دلمان بدتر. اما تا به حال به این فکر کرده ‌اید که اگر وارد دلهره ‌هایتان شوید و ببینید که اوضاع و شرایط به بدی آنچه که فکر می ‌کردید نیست چه می ‌شود؟ و یا در آن زمان چه حسی و حالی خواهید داشت؟ سومین دلیل مراجعه به روانشناس این است که او تلاش می ‌کند شما با ترس ‌ها و دغدغه‌ هایتان به صورت درست با کمترین آسیب رو به ‌رو شوید و درباره‌شان حرف بزنید. همین حرف زدن و اطمینان از این که شخص متخصص بدون هیچ قضاوتی با شما همراه و همدل است، باعث رسیدن شما به آرامش درونی می ‌شود.

رویارویی با ترس ها

ترس ها به دو دسته تقسیم می شوند:

  1.  معمول
  2. غیرمعمول

بعضی ترس ها عادی هستند و زیاد ایجاد نگرانی نمی کنند. اما بسیاری از ترس ها باعث ایجاد آشفتگی خیال می شوند که حتما باید آن ها را کنترل کنیم. حتی بسیاری از ترس ها مانند ترس از خوردن باعث ایجاد مشکل برای ما می شود. مثلا می گوییم اگر من ناهار زیاد بخورم معلوم نیس چقدر اضافه وزن داشته باشم و از این قبیل. یا برای غلبه بر ترس از تاریکی باید با آن مواجه شویم و کم کم برای غلبه بر آن اقداماتی را انجام دهیم. با مراجعه به روانشناس و غلبه بر ترس خود، این مشکل به راحتی حل می شود.

در چه مواردی به روانشناس مراجعه کنیم؟

باید بگوییم که مراجعه به روانشناس در هر مرحله از زندگی جزو واجبات است. همه ی ما فکر می کنیم فقط در زمان مشکلات باید به مراکز روانشناسی مراجعه کنیم که این تفکر اشتباهی است، زیرا جسم و روح ما با هم تلفیق شده اند و مکمل هم هستند.

همانطور که ما با تغذیه سالم به سلامت جسم خود اهمیت می دهیم و از بروز بیماری هایی مانند قند و چربی پیشگیری می کنیم، باید به سلامت روح و روان خود نیز اهمیت دهیم و همیشه به دنبال راه هایی برای شاد کردن و آسودگی خیال خود باشیم. مراجعه به روانشناس برای سلامت روح ما بسیار مفید است.

حتی اگر مشکل خاصی نداشتیم، برای بهبود زندگی خود، دانستن بسیاری از راه حل ها برای ما مفید است و ما را در مسیر درست زندگی قرار می دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *