هفتمین دلیل مراجعه به روانشناس

هفتمین دلیل مراجعه به روانشناس

هفتمین دلیل مراجعه به روانشناس

روانشناس پیچیدگی ها را هموار می سازد. روانشناس به شما جرات می دهد. ترس بخشی از طبیعت انسان هاست. تعریف هر شخص از ترس با هم فرق دارد. برخی از افراد از ارتفاع میترسند، برخی از ازدواج و برخی از هر دو! روانشناس باعث می شود به چیزی فکر کنید که تا به الان می ترسیدید و از آن فرار می کردید!

اجازه دهید این موضوع را با یک مثال شفاف سازی کنیم. فرض کنید شما قرار است با یک شخص که تفاوت تحصیلی زیادی با شما دارد ازدواج کنید، از سوی دیگر تفاهم زیادی با شخص دارید و وجود تفاوت تحصیلی زیاد برای شما یک دلهره عجیب ایجاد می کند که تا حدودی درست است اما نه به معنی اینکه آخر دنیا رسیده است! روانشناس، پرده از بسیاری از حقایق بر می دارد و به شما جرات می دهد تا عمق فاجعه را پیش بینی کنید. مثلاً روانشناس می گوید، در این ازدواج احتمال اینکه یک سری حرف و حدیث ها زیاد باشد وجود دارد!

مثلاً تعجب بابت اینکه چرا فلان خانم قرار است با این سطح تحصیلات زن پسر بی سواد یا کم سواد بشود؟ وقتی برای اولین بار این جمله را از دهان مشاور یا روانشناس می شنوید ترس از شنیدن مجدد آن رفع می شود و به شما قدرت تفکر داده تا بتوانید پاسخی برای سوالات احتمالی داشته باشید.

زندگی پر از بالا و پایین است، گاه همه حساب و کتاب ها را کرده ایم اما وقتی پا به دنیای جدید می گذاریم ورق بر می گردد و هیچ چیز آن طور که باید برای ما نمایان نمی شود. اطرافیان ما هر چقدر هم که باسواد باشند دید روانشناسی دنیای دیگری دارد. فرض کنید شما با فردی ازدواج کرده اید که در دوره آشنایی یا دوستی، بسیار سالم و صالح بوده است اما وقتی وارد زندگی می شوید پس از گذشت مدتی متوجه می شوید که به دام اعتیاد افتاده و رفتارهایی دارد که دیگر نمی توانید زندگی امنی با او داشته باشید در چنین شرایطی شما نمی توانید از یک شخص مدرک دکترای برق دارد کمک بخواهید صرفاً به خاطر اینکه رئیس یک ارگان معروف است و احترام زیادی برای او قائل هستند!

برخی از اتفاقات زندگی با سیلی از پیچیدگی همراه هستند و روانشناس حاذق، سبب می شود تا بتوانید فرهنگ درست مقابله با مشکل را یاد بگیرید و همه مسیرهای ممکن را طی کنید و در نهایت به سراغ جدایی بروید. هفتمین دلیل مراجعه به روانشناس این است که به مشکلات هر فرد از دریچه خود او نگاه می کنند، کلیات را در کنار جزئیات معنا می دهند و یک نسخه را برای همه افراد نمی پیچند!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *