پنجمین دلیل مراجعه به روانشناس

پنجمین دلیل مراجعه به روانشناس

پنجمین دلیل مراجعه به روانشناس

گاهی پیش می ‌آید که در حل مشکلات زندگی به بن ‌بست می ‌رسیم و حس می ‌کنیم توانایی لازم را برای حل مشکلاتمان نداریم .در این مواقع بهترین چاره مراجعه به روانشناس است که تخصص کافی در این حوزه دارد و سال ‌ها در این زمینه فعالیت کرده است. در همین راستا قصد داریم که در ادامه به لزوم مراجعه به روانشناس بپردازیم:

چرا باید به روانشناس مراجعه کنیم ؟

این که چرا باید به روانشناس مراجعه کنیم سوالی است که ممکن است برای افراد زیادی پیش بیاید. بسیاری اعتقاد دارند که مراجعه به روانشناس تنها برای کسانی که دچار اختلال ‌های روانی و یا مشکلات روحی هستند لازم است در صورتی که این تصور اشتباه است. امروزه با وجود فشار‌ها و استرس ‌هایی که همه ‌ی ما در زندگی تحمل می ‌کنیم وجود شخصی که بتواند ذهن آشفته ‌ی ما را به آرامش برساند بسیار اهمیت دارد.

شناختن خویشتن

پنجمین دلیل مراجعه به روانشناس این است که کمک می ‌کند خود را بشناسید. از این جهت که در بسیاری از موارد ریشه ‌ی مشکلات ما در عدم شناختمان از خود است. این عدم شناخت گاهی منجر به سردرگمی ما می ‌شود و حتی باعث می‌ شود زندگی برایمان بی‌ معنی شود که این خود زمینه‌ ساز بروز افسردگی است.

تصور کنید روبه رویتان یک کوچه تاریک است. شما می‌ ترسید قدم به کوچه بگذارید حتی حاضر به دیدن ترس ‌هایتان هم نیستید. انگار قرار هست همیشه این ترس درونتان بماند. حال اگر  کسی که راه را بلد است، کسی که قضاوتتان نکند، خوب گوش کند، حس ‌های شما را ببیند، در کنارتان بایستد، تا شما با کمک او قدم بردارید، در دنیای ترس‌ هایتان چطور؟ روانشناس به ‌شما یاد می‌دهد، دل را به تاریکی بزنید و کوچه را تا ‌انتها بروید و این رفتن را مدیون خودتان باشید نه وابسته به کسی. به‌دست ‌آوردن نور سخت نخواهد بود. اگر بدانیم چه ‌طور و به ‌چه ‌شکل باید راه برویم. روانشناس به ‌شما فانوسی می ‌دهد تا از یک زمان به ‌بعد، به بخشی از تاریکی ‌های زندگدیتان، نور بیندازید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *