چهارمین دلیل مراجعه به روانشناس

چهارمین دلیل مراجعه به روانشناس

چهارمین دلیل مراجعه به روانشناس

چهارمین دلیل مراجعه به روانشناس این است که به ‌ما کمک می ‌کند بتوانیم در مشکلات، شرایط و موقعیت‌ های اضطراری و شاید ناگهانی بهترین راه ‌حل را انتخاب کنیم. همه‌ی ما موقعیت ‌های بحرانی و ناگهانی را در زندگی ‌مان تجربه كرده ‌ايم. بی ‌آن ‌که انتظار داشته باشیم، دچار چالش ‌هايى مى ‌شويم كه در آن لحظه به ‌احتمال ‌زیاد نمی‌‌ دانيم چه‌ طور و چگونه حلشان کنیم. همین امر گاه ممکن است موجب اضطراب ما شود.

قرار گیری در موقعیت های جدید:

برخی رویدادها مثل آشنایی با افراد جدید و نیز برخی قرارهای مهم کاری در افراد اضطراب ایجاد می ‌کند. داشتن استرس به طور مداوم موجب می ‌شود که فرد احساس عجز و ناتوانی داشته و در نتیجه نتواند به خوبی کارهای خود را به اتمام برساند. در چنین مواردی با رجوع به یک مرکز مشاوره و با کمک روانشناس می ‌توان راه ‌های غلبه بر استرس و اضطراب را آموخت و به کار بست.

همچنین افراد دو دل و مردد دچار دلهره و اضطراب هستند. دو دلی و بی ‌تصمیمی باعث می ‌شود که مشکلات و نگرانی ‌ها روی هم انباشته شوند. تاریخ انسان بر اساس تصمیم ‌گیری‌ ها ساخته شده است. تصمیم ‌گیری دقیقاً به معنی چشم ‌پوشی آگاهانه از بعضی مزایا و ارزش ‌ها برای به دست آوردن بعضی دیگر است.

دوره های مختلف زندگی:

همانطور که از گذشته متداول بوده و همچنان ادامه دارد نقش روانشناس و روان‌ درمانگر در بهبود مسایل روان تنی و پاسخگویی به احساس نیاز افراد جامعه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار و در دوره های مختلف زندگی کمک کننده است.

مراجعه به افراد متخصص و روانشناس به معنای‌ شکست خوردن نیست و به سهولت می توان مشکلات خلقی و رفتاری خود را با این متخصصان مطرح کرد.‌ زمان هایی در زندگی فرد یا افراد جامعه رخ می دهد که به کمک یک شخص دیگر احساس نیاز پیدا می کنند، در این مقطع می توان به اهمیت و جایگاه وجود یک متخصص و یا روانشناس پی برد و با مراجعه به این کارشناسان و مشورت گرفتن از آنان به خود و دیگران کمک کرد.

امروز در جامعه با انواع و اقسام مسائل پیچیده و نیازهای‌ غیر مادی مواجه هستیم که عمده آن باز می گردد به مسایل قشر نوجوان و جوانان و در مرحله بعدی افرادی که تصمیم به آغاز زندگی مشترک دارند، و از طرفی به ‌طور مسلم با مسائلی‌ رو به ‌رو هستیم که ریشه در دوران کودکی‌ دارد مسایلی که هرگز فرد مجبور نبوده با آنها رو به‌رو شود. موقعیت هایی وجود دارد که بهتر است در راستای پیشگیری از بروز مشکلات، قرار ملاقاتی با روانشناس داشته یا با شرکت در کارگاه آموزشی سطح اطلاعات خود را بالا برد.

همه تغییرات ناگهانی و یا موردی در رفتار و یا شخصیت فردی حتما نیازمند مراجعه به یک مشاور یا روانشناس دارد و از طرفی احتمال دارد مراجعه به کارشناسان متخصص لزوما یک دوره ‌ای‌ طولانی‌ را در برگیرد و یا با یک جلسه مراجعه به روانشناس واجد شرایط برای‌ تشخیص و مقابله با مساله کفایت کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *