اعتیاد، امروزه در رده‌های مختلف تقسیم‌بندی می‌شود. اعتیاد به الکل، مواد مخدر، اینترنت، خرید، روابط جنسی و در کودکان؛ اعتیاد به بازی‌های کامپیوتری. تلاش برای ترک و تغییر عادات رفتاری از ویژگی‌های این بخش به‌شمار می‌رود.

چرا مشاوره ترک اعتیاد لازم است؟

شما تشخیص داده اید که با مشکلی روبرو هستید ( اینکه رفتار اعتیاد آور شما قسمت های دیگر زندگی شما را تحت تأثیر قرار می دهد ) و می خواهید بدانید که چگونه می توانید اعتیاد را ترک کنید. این احتمال وجود دارد که هنگام شروع، انتظار نداشتید که معتاد شوید. شاید فکر میکردید که فقط سرگرم می شوید و هر زمان می توانید آن را ترک کنید.

بسیاری از افرادی که به اعتیاد مبتلا می شوند از این که با اولین تلاش خود برای ترک اعتیاد موفق نمیشوند، متعجب می شوند و در آخر این سوال پیش می آید که چرا نمی توانم ترک کنم؟

مشاوره ترک اعتیاد با اپلیکیشن مشاوره آنلاین روانشناسی فارگو

ضرورت مشاوره ترک اعتیاد

خبر خوب این است که شما می توانید ترک کنید ، اگرچه این یک روند پیچیده است. عوامل زیادی از نظر جسمی ، روحی و عاطفی وجود دارد که ترک را دشوار می کند. به همین دلیل است که مشاوره ترک اعتیاد به درمان کمک می کند تا آنها را از طریق فرایند پیچیده ترک، راهنمایی کند ، اگرچه بسیاری از افراد به تنهایی موفق به ترک می شوند.

فهمیدن اینکه چرا ترک بسیار دشوار است می تواند به شما کمک کند تا ببینید که هرکسی که به یک اعتیاد غلبه کند ، تا حدودی همان روند را طی می کند. این بدان معنا نیست که شما به خصوص دارای اراده ضعیف هستید یا بیش از دیگران شکست می خورید.

وقتی متوجه شدید ، فکر کردید یا احساس می کنید که به روشی خاص مغایر با تصمیم خود برای ترک آن عمل می کنید ، می توانید با خود دلسوزتر باشید و به تلاش خود ادامه دهید.

ترک اعتیاد در منزل

تحمل و ترک 2عامل اصلی در اعتیاد هستند. آنها به شدت بهم پیوسته اند و اصلی ترین فرایندهایی هستند که باعث اعتیاد شما می شوند. اگر افراد تحمل خوبی داشته باشند، ترک آن بسیار راحت تر خواهد بود.

تحمل، یک روند جسمی و روانی است. وقتی برای اولین بار یک ماده اعتیاد آور یا رفتاری را تجربه می کنید ، ممکن است طاقت فرسا ، حتی ناخوشایند باشد ، یا ممکن است ملایم و لذت بخش باشد.مواد مخدر مانند الکل و مواد افیونی در قسمت های خاصی از مغز کار می کنند و تحمل جسمی ایجاد می کنند.این فراین را میتوانید با مشاوره ترک اعتیاد در منزل خود انجام دهید. با افزایش تحمل و راهنمایی دکتر روانشناس ترک اعتیاد.

مشاوره ترک اعتیاد شیشه

وقتی معتاد می شوید ،شیشه یا مواد مخدر فرقی نمیکند، درصورتی که قادر به ترک انجام این رفتار اعتیاد آور نباشید ، معتاد شده اید. علائم ترک جسمی ممکن است مانند لرزش ، احساس ناراحتی ، ناراحتی های معده و یا علائم ترک روانشناختی مانند احساس اضطراب و افسردگی رخ دهد. این موارد با کاهش ماده یا رفتار اعتیاد آور رفع می شوند.

ترک جسمی از الکل و داروها اگرچه متغیر است و اغلب در طی چند روز برطرف می شود. با این حال ، کاملا ناخوشایند است و می تواند خطرناک باشد. اگر تصمیم به ترک آن دارید ، بهتر است تحت نظارت پزشکی انجام شود

بهترین راه برای رسیدن به این مسئله ، در مورد ترک جسمی با پزشک آنلاین ترک اعتیاد خود مشورت کنید. پس از ترک ، مراحل روانشناختی عمیق تری وجود دارد که “پاک ماندن” را دشوار می کند. این موقع است که نیاز به مشاوره بعد از ترک اعتیاد خواهید داشت.

موانع ترک اعتیاد

وقتی رفتار اعتیاد آور شما بیش از حد شود و درگیری ایجاد کند ، با سایر قسمت های زندگی شما تعارض ایجاد میکند. درگیری ممکن است در درون خود شما رخ دهد – شما می خواهید رفتار خود را مهار کنید در حالی که ، در عین حال ، تمایل بیشتری برای انجام آن دارید. درگیری با افراد دیگر نیز رخ می دهد – خواه آنها بخواهند شما ترک کنید یا خواهان پیوستن به آنها در رفتار اعتیاد آور باشند.

علی رغم تعهد در ترک ، و گذراندن مرحله خروج ، درگیری های ذهنی به سادگی از بین نمی روند. انتظارات بیش از هر زمان دیگری است. چیزی که برای کنار آمدن با استرس به آن وابسته بودید – رفتار اعتیاد آور – اکنون محدود نیست.

به همین دلیل است که داشتن راه های دیگر برای مقابله محکم ، ایده آل قبل از ترک ، بسیار مهم است. یک مشاور اعتیاد در این زمینه به شما کمک می کند. بدون داشتن راهکارهای مقابله ای ، احتمالاً تمایل زیادی برای بازگشت به رفتار اعتیاد آور “یک بار دیگر” را تجربه خواهید کرد.

پشتیبانی مشاور اعتیاد می تواند به شما کمک کند بدون استفاده از رفتار اعتیاد آور خود برای راحتی و فرار ، از پس درگیری برآیید و از آن دوری کنید.