مشاوره فردی چیست؟

مشاوره فردی منبعی برای افرادی است که با مشکلات بهداشت روانی مانند افسردگی ، اضطراب ، اختلال دو قطبی و غیره دست و پنجه نرم می کنند. افراد می توانند یاد بگیرند که در تمام مراحل مشاوره. مشاور فقط در را باز می کند تا به فرد اجازه دهد با تجربه انسانی بنشیند.

مشاوره فردی یک فرصت برای شخصی جهت دریافت حمایت و تجربه رشد در دوره های چالش برانگیز زندگی است. مشاوره فردی می تواند به یک شخص کمک کند تا با بسیاری از موضوعات شخصی زندگی مانند خشم ، افسردگی ، اضطراب ، سوء استفاده مصرف مواد ، ازدواج و چالش های روابط ، مشکلات والدین ، ​​مشکلات مدرسه ، تغییرات شغلی و … روبرو شود.

مشاوره فردی (که گاهی اوقات روان درمانی یا گفتاردرمانی نیز نامیده می شود) فرایندی است که از طریق آن مشتریان در یک محیط امن ، دلسوز و محرمانه با یک مشاور روانشناس به تنهایی صحبت می کنند. مشاوره به آنها این امکان را می دهد تا احساسات ، اعتقادات و رفتارهای خود را کشف کنند ، از طریق خاطرات چالش برانگیز یا تأثیرگذار کار کنند ، جنبه هایی از زندگی خود را که دوست دارند تغییر دهند شناسایی کنند ، درک بهتری از خود و دیگران داشته باشند ، اهداف شخصی را تعیین کنند و برای تغییر مطلوب تلاش کنند.

مشاوره فردی مشاوره ای است که با توجه به نگرانی های فوری یا نزدیک فرد در آینده انجام می شود. مشاوره فردی ممکن است شامل مشاوره و برنامه ریزی شغلی ، غم و اندوه پس از مرگ عزیز شما و یا مقابله با مشکلات کار در شغل قبل از بزرگ شدن باشد. مشاوره فردی بحث فردی در میان مشاور و مشتری است ، شخصی که به دنبال درمان است. این دو اتحاد ، رابطه یا پیوندی ایجاد می کنند که اعتماد و رشد شخصی را امکان پذیر می کند.

مشاوره شخصیت با اپلیکیشن مشاوره آنلاین روانشناسی فارگو

مزایای مشاوره فردی چیست؟

مشاوره فردی به دلایل مختلفی از جمله افزایش خودآگاهی فرد ، تشویق به کاوش در خود ، شناسایی مرزها ، افزایش مهارت های ارتباطی و بهبود استفاده از مهارت های مقابله سالم مفید است. این مزایا منجر به تغییر رفتار در فرد می شود که غالباً علائم مشکلات روانی را کاهش می دهد.

خودآگاهی

در طول فرایند مشاوره ، فرد و مشاور در مورد موضوعاتی که باید به آنها پرداخته شود بحث می کنند. مشاوران غالباً افراد را به تأمل و تعمق در تجارب خود ترغیب می کنند.

به عنوان مثال ، ذهن آگاهی ابزاری است که به طور گسترده در مشاوره برای افزایش توانایی حضور فرد در اینجا و اکنون مورد استفاده قرار می گیرد. فعالیت های ذهن آگاهی اغلب افراد را ترغیب می کند تا افکار ، احساسات و احساسات رخ داده در جلسه را در نظر بگیرند. این نوع تمرین منجر به خودآگاهی از تجربه انسانی می شود. در حال حاضر درون من چه خبر است؟

علاوه بر این ، مشاوران تمایل دارند بینشی در مورد تأثیر رفتار یک فرد در نتیجه مطلوب ارائه دهند. به طور خاص ، درمانگران رفتاری شناختی ، که از درمان رفتاری شناختی (CBT) استفاده می کنند ، به عدم تطابق آنچه که فرد فکر می کند چه اتفاقی می افتد و آنچه در واقع اتفاق می افتد ، اشاره می کنند.

فردی که با یک ترس و هراس خاص از عنکبوت ها دست و پنجه نرم می کند ، احتمالاً از موقعیت هایی که ممکن است عنکبوتی با هدف کاهش استرس وجود داشته باشد ، اجتناب می کند. با این حال ، اجتناب از عنکبوت به راحتی اجازه می دهد ترس تقویت شود. مشاوران ناظران بیرونی بسیار حیاتی هستند که دیدگاهی را در اختیار افراد قرار می دهند که به تنهایی قادر به دیدن آنها نیستند.

خودکاوی

مشاوره همچنین به افراد این امکان را می دهد تا سفری در خودآگاهی پیدا کنند. من کی هستم؟ اعتقادات و ارزشهای من چیست؟ چه چیزی زندگی را برای من معنی دار می کند؟ افراد موجود در شبکه پشتیبانی من چه کسانی هستند؟ اینها همه س سوالاتی است که مشاوره در راس ذهن یک فرد قرار می دهد.

شناسایی مرزها

بسیاری از افراد برای مسائل مربوط به روابط و مهارتهای اجتماعی خود به مشاوره می پردازند. بیشتر اوقات ، مسائل از عدم وجود مرزها ناشی می شوند. مرزها محدودیت های جسمی و عاطفی است که به تمایز خواسته ها ، نیازها و ترجیحات یک فرد از دیگری کمک می کند. مهمترین جنبه تعیین مرزها تشخیص مکان مورد نیاز شماست.

برای برقراری ارتباط بین مرزها ، فرد ابتدا باید به دنبال شناسایی و آگاهی از آنها باشد. نقش مشاور این است که بینشی از نیازها و ترجیحات فرد را فراهم کند. هر هفته به چه مدت زمان از شریک زندگی خود نیاز دارید؟ چگونه می توان وظایف را در اولویت قرار داد و برای خود حد و مرز تعیین کرد؟ هر یک از این سالات را می توان در مشاوره بررسی کرد.

مهارت های ارتباطی

مشاوره علاوه بر شناسایی مرزها ، مهارتهای ارتباطی مانند مهارتهای ابراز وجود ، هوش هیجانی ، همدلی ، گوش دادن فعال ، اعتماد به نفس و احترام را نیز بهبود می بخشد.

قاطعیت ، که شامل ایستادن برای نیازهای شخص در عین احترام به نیازهای دیگران است ، برای این امر بسیار مهم است

مهارت های مقابله سالم

از همه مهمتر ، افراد مهارتهای مقابله ای ارزشمندی را در طول مراحل مشاوره کسب می کنند. به عنوان مثال ، مشاورانی که از درمان های پذیرش و تعهد (ACT) یا رفتاری رفتاری (DBT) استفاده می کنند ، در طول جلسه بر روی تکنیک های ذهن آگاهی تمرکز می کنند ، که در کاهش علائم اضطراب مثر است. این دانش را می توان از جلسه مشاوره به دنیای واقعی برد.

علاوه بر این ، درمان رفتاری شناختی (CBT) افراد را ترغیب می کند تا از مهارتهای کنار آمدن مربوط به الگوهای فکری فرد استفاده کنند. به عنوان مثال ، CBT توانایی فرد را در شناسایی عوامل محرک و افکار ناسالم مربوط به اضطراب و افسردگی افزایش می دهد. مشاورانی که CBT را تمرین می کنند ، همچنین افراد را در مورد روشهای تغییر فرم افکار و در نظر گرفتن دیدگاههای جایگزین آگاه می کنند.

اهداف ، دفعات و مدت زمان درمان فردی، چگونه تعیین می شود؟

به طور کلی ، هدف روان درمانی گفتگو از طریق نگرانی های مربوط به بهداشت روان و کمک به مشتریان در بهبود ، رشد و حرکت به سمت زندگی پربارتر و دارای سلامت روانشناختی است. درمان خوب مبتنی بر مشتری است و اهداف خاصی برای درمان توسط شما و درمانگر تعیین می شود.

جلسات روان درمانی فردی به طور معمول بین 45 تا 50 دقیقه طول می کشد. دفعات و مدت زمان درمان بستگی زیادی به نیازها ، اهداف درمانی و پیشرفت شما دارد. بسیاری از نگرانی ها با درمان کوتاه مدت به راحتی برطرف می شوند و سایر نگرانی های مزمن یا پیچیده تر ، قبل از تحقق بهبود ، به تعهد طولانی مدت احتیاج دارند.

تحقیقات نشان داده است که نتایج روان درمانی به نسبت کمتری از شرایط شایع مانند افسردگی و اضطراب متوسط ​​منجر می شود و تأثیرات مثبت خوب درمانی فراتر از درمان است. در حقیقت ، بسیاری از مراجعه کنندگان مدتها پس از پایان درمان ، شرایط بهبود یافته را گزارش می دهند.

به طور کلی ، روان درمانی اغلب موثرتر از داروهای روانگردان یا درمان های پزشکی به تنهایی است که ممکن است عوارض جانبی مضر ایجاد کند. علاوه بر این ، بسیاری از روشهای درمانی مبتنی بر شواهد هستند ، به این معنی که آنها تحت مطالعات تحقیقاتی و مشاهدات بالینی قرار گرفته اند ، و از نظر کارآیی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته اند.

مشاوره فردی آنلاین

به طور خاص ، فرآیند مشاوره فردی ، فرد را به سمت آگاهی سوق می دهد و مهارت های مقابله ای سالم و ارتباطی را ارتقا می بخشد. اگر احساس می کنید به این مشاوره نیاز دارید، همین حالا اپلیکیشن مشاوره فردی آنلاین فارگو را دانلود کنید و مشاور خود را انتخاب کنید.