چرا به روانشناس نیاز داریم؟

در زندگی روزمره، انسان ها به دلایل مختلف با مشکلات زیادی رو به ‌رو می‌ شوند. ما گاه اسیر این مشکلات می ‌شویم و گاه ساده و بی ‌دردسر از کنارشان عبور می کنیم. پرسش این است که آیا روزی مشکلات تمام می‌ شوند؟ مشکلات چه‌ طور می‌ توانند مابقی زندگی را مختل کنند؟ روانشناسی و مشاوره به‌‌ شما کمک می‌ کند با اتکا به دستور العمل ‌های دانش‌ محور با مشکلاتتان رو به ‌رو شوید و با آگاهی بیش تر در‌صدد رفع آن‌ ها برآیید. در واقع با رفتن پیش مشاور یا روانشناس، به شناخت بهتر خود دست خواهید یافت و عواملی را که باعث به تعویق ‌انداختن کارها‌یتان و یا رسیدن به خواسته‌هایتان می ‌شود، شناسایی خواهید کرد. همین شناخت به پیشرفت شما در زندگی و حل مشکلات کمک می‌ کند‌. در واقع جلسات مشاوره سفری است که ما را به شناخت خودمان می رساند. روانشناس به شما کمک می کند به جای دیدن و شنیدن جهان بیرون، به درونتان نگاه کنید. سدهای قدیمی ذهنتان را می شکند و شما را نسبت به موانع احتمالی در آینده هشیار و آماده می کند.

چرا به روانشناس نیاز داریم؟روانشناسان به شما کمک می کند تا:

به زندگیتان از زاویه ‌های دیگر نگاه کنید.

مشکل روزمرگی یکی از مسأله ‌هایی است که بیشتر مردم با آن دست و پنجه نرم می ‌کنند. ممکن است خیلی از ما در زندگی مسیرهای تکراری رفته باشیم. راه‌ های متفاوتی را امتحان کرده باشیم اما، به نتیجه دلخواه نرسیده و از خودمان، زندگی و در نهایت دیگران دل سرد شده است. شاید از کسانی کمک گرفته باشیم اما کمک غیر حرفه‌ ای آن‌ ها بیشتر ما را نا‌ امید کرده است. به رفتار‌های عادت‌ گونه خودمان توجه نداشته ‌ایم. روانشناسی به‌ افراد یاد می ‌دهد مسیرهای دیگر را بروند، راه ‌های متفاوت را امتحان کنند و به ‌یک ‌جا و یک ‌چیز‌ بسنده نکنند. برای همین به‌نظرمان آمد، به اهمیت ‌این مقوله بپردازیم و شما را با روانشناس کار آمد آشنا کنیم.

با ترس هایتان رو به رو شوید.

همه‌ی ما ترس ‌هایی داریم که گاه از آن‌ ها فرار می‌ کنیم. تصور می کنیم اگر با ترس‌ هایمان مواجه شویم اوضاع وخیم ‌تر می‌ شود. اغلب صحبت کردن درباره‌ی آن ها سخت و دشوار است. اما تا به حال به این فکر کرده ‌اید که اگر اوضاع و شرایط به بدی آنچه فکر می ‌کردید نبود چه می ‌شود؟ در آن زمان چه حسی و حالی خواهید داشت؟ روانشناس تلاش می‌ کند که شما با ترس ‌ها و دغدغه‌ هایتان به صورت درست و با کمترین آسیب مواجه شوید و درباره شان حرف بزنید. همین امر و این که شخص متخصص بدون هیچ قضاوتی با شما همراه و همدل است موجب آرامش درونی شما می‌ شود.

چرا به روانشناس نیاز داریم؟

در تصمیمات خود کفا باشید.

همه‌ی ما موقعیت‌ های بحرانی و ناگهانی را در زندگی‌مان تجربه كرده‌ ايم. بی ‌آن‌ که انتظار داشته باشیم، دچار چالش ‌هايى شده ایم كه در آن لحظه به ‌احتمال‌ زیاد نمی‌‌ دانيم چه ‌طور و چگونه حل‌شان کنیم. شاید خیلی از ما سر درگمی را در شرایطی که چند مسئله با هم در زندگی رخ داده باشد حس کرده باشیم. همین امر گاه ممکن است موجب اضطراب ما شود و مانع این می‌ شود که در آن لحظه و موقعیت بهترین تصمیمی که می ‌توانیم در شرایط عادی بگیریم را ، نتوانیم بگیریم. اما اگر قبل از بحرانی شدن موضوع، از یک متخصص بی طرف راهنمایی بخواهید و به شناخت خودتان و احساساتتان دست یافته باشید شرایط فرق می کند. در این صورت می دانید که رفتار درست کدام است و چه واکنشی باید نشان بدهید. البته باید بدانید که روانشناس قرار نیست مسائل و مشکلات ما را به ‌تنهایی حل کند. او به ‌ما کمک می ‌کند بر دغدغه ‌هایمان چیره شویم و راه‌‌حل مناسب را برای تمام موقعیت‌ها بیابیم.

با مراجعه به اپلیکیشن فارگو می توانید از خدمات مشاوره و روانشناسی بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.