مزایای مشاوره قبل از ازدواج

مزایای مشاوره قبل از ازدواج

آیا از انتخاب اشتباه برای ازدواجتان می‌ ترسید؟ آیا تا به حال به این فکر کرده اید چه مسائلی برای ازدواج مهم است؟ آیا آگاه به خواسته‌ های خودتان برای زندگی زناشوبی هستید یا با یک افکار رویایی وارد زندگی می‌ شوید؟ مشاوره قبل از ازدواج نوع خاصی از مشاوره است که به زوجین کمک می‌ کند تا برای ازدواج آماده شوند. با مشارکت در مشاوره قبل از ازدواج، زوجین می‌ توانند شروع به ایجاد یک رابطه سالم و قوی کنند که به فراهم آوردن یک پایه سالم‌ تر برای زندگی کمک می‌ کند. مشاوره قبل از ازدواج می‌ تواند به زوجین از هر جنس، نژاد یا مذهبی کمک کند تا زمینه های بالقوه درگیری در روابط خود را شناسایی کرده و به آن ها بپردازند. علاوه بر این، مشاوره قبل از ازدواج می‌ تواند مانع از افزایش نگرانی ها در مسائل کوچک شود. از طرفی دیگر، چگونگی حل مسئله را  با توجه به تیپ شخصیتی افراد به آن ها آموزش دهد.

آن‌ چه باید درباره یک ازدواج پایدار بدانید:

انتظاراتتان را از ازدواج تعیین کنید.

هر کدام از شما یک دیدگاه و تفکر راجع به ازدواج دارید و این دیدگاه ممکن است متفاوت از شریک زندگیتان باشد. دورس مربی ازدواج و نویسنده کتاب می‌ گوید: در مشاوره قبل از ازدواج، آنچه را که هرکدام باور دارید و در مورد ازدواج تجربه کرده‌ اید و یا به آن رسیده‌ اید کشف خواهید کرد. درمورد کارها و وظایفی که هر شخص انتظار دارد دیگری انجام دهد و همچنین درباره‌ ی نحوه انجام هرکدام صحبت خواهید کرد.

گذشته تان را به شریک عاطفی‌‌ تان بشناسانید ولی روی آینده رابطه تان تمرکز و برنامه‌ ریزی کنید.

تا حدی همه ما محصولات محیط و تجربیات خود هستیم. مشاوره قبل از ازدواج از شما می‌ خواهد تا درباره ی برداشت‌ های قبلی که از  ازدواج دارید، عمیق فکر کنید و اگر لازم بود تجدید نظر کنید. تونی کلمن، روان‌ درمانگر روابط می‌ گوید: مهم است که از زمینه های ذهنی خود در رابطه جدید صحبت کنید. این کار باعث می شود که تجربیات ناخوشایند روابط قبلی به روابط جدید آسیب نزند. صحبت در مورد این موارد به زوجین این امکان را می ‎‌دهد تا انتخاب های آگاهانه تر و سالم تری داشته باشند و از راه‌ های سالم‌ تری ارتباط برقرار کنند.

برای حل تعارض‌ های خود برنامه‌ ای را مطرح کنید و آن را مورد بررسی قرار دهید.

دورس می گوید: اگر یک زن و شوهر نتوانند آزادانه درباره هر موضوعی با یکدیگر گفت‌ و‌ گو کنند، مهم نیست که موضوع ساده باشد یا دشوار این امر باعث ایجاد تنش می‌ شود. در مشاوره قبل از ازدواج، شما با یک درمانگر همکاری می‌ کنید تا مهارت‌ های ارتباط و حل و فصل تعارض را که می‌ توانید مدت طولانی با خود داشته باشید، پرورش دهید. دورس می‌ گوید: مهارت های ارتباطی خوب برای سالم نگه داشتن یک ازدواج کافی نیست، اما بدون آن ها، شانس موفقیت در هر منطقه دیگری کاهش می‌ یابد.مزایای مشاوره قبل از ازدواج

درباره‌ ی مسائل مالی، روراست و درباره‌ ی آینده‌ تان واقع‌ بین باشید.‌ ‌

همه ما می‌دانیم که مسائل مالی راهی برای خراب کردن ازدواج ها دارد. بنابراین برای جلوگیری از دعواهای مالی در آینده، تمام فکرهای خود را درباره مسائل مالی و نحوه پس ‌انداز پول با طرف مقابلتان در‌ میان بگذارید. دورس می گوید: مسائل مالی یک موضوع بسیار شخصی است و هر یک از زوجین دید متفاوتی می‌ تواند در رابطه با پول داشته باشد. در یک ازدواج سالم نباید پنهان‌ کاری وجود داشته باشد. شفاف شدن در مورد مسائل مالی هر کس، اوضاع مالی گذشته و حال، اهداف شخصی و اهداف مشترک آینده می‌ تواند به یک زوج کمک کند تا از گرفتاری مالی در روابط مشترک جلوگیری کنند.

درباره روابط  و نیازهای جنسی با یکدیگر صحبت کنید.

دورس می‌ گوید: مانند پول، صمیمیت بسیار شخصی است و بیشتر زوج ها در برخی از مراحل ازدواج به مسائل صمیمیت می‌ پردازند. بنابراین در حالی که ممکن است بحث در مورد روابط جنسی برای شما در مقابل یک غریبه کاملاً اذیت کننده باشد،کمک به درک تفاوت‌ های جنسیتی فیزیولوژیکی و عاطفی و همچنین موارد خاص برای شما، راه را باز می‌ کند تا بتوانید یک سلامت جنسی و در نهایت روحی را توسعه دهید.

مهارت گفت‌ و‌ گو ‌کردن با یکدیگر را یاد بگیرید. 

گفت‌ و‌ گو‌، منطق را به‌ رابطه‌ ی شما اضافه می‌ کند. ارتباطات باز و مستقیم عناصر اصلی در هر اتحادیه و زندگی مشترک است، به خصوص اگر شما و شریک زندگی خود راه‌ های مختلفی برای برقراری ارتباط دارید. مشاوره قبل از ازدواج به شما کمک می‌ کند سبک‌ های خود را برای گفتگو کشف کنید.مزایای مشاوره قبل از ازدواج

درباره اعتقادات و باورهای خود برای بچه‌ دار شدن و چگونگی تربیت فرزندان گفتگو کنید.

دورس می‌ گوید: شما ممکن است آن را باور نکنید، اما با کمال تعجب، بسیاری از زوج‌ ها هرگز در مورد بچه‌ دار شدن صحبت نمی‌ کنند. او می‌ گوید: مهم است که در مورد تعداد فرزندانی که می‌ خواهید داشته باشید، سبک‌ های فرزند پروری، مشارکت گسترده خانواده و موارد دیگر صحبت کنید.”

مشاوره قبل ار ازدواج به زوجین کمک می‌ کند تا برای یک زندگی مشترک آماده‌ تر شوند و در مورد باورهای اشتباه خود درباره ازدواج تجدید نظر کنند. مشاوره قبل از ازدواج درهای جدیدی از آگاهی درباره خودتان و شریک زندگییتان بر روی شما باز می‌ کند و کمک می‌ کند بیاموزید که در فراز و نشیب زندگی چگونه با یکدیگر رفتار و صحبت کنید.

شما عزیزان می توانید برای گرفتن مشاوره پیش از ازدواج از کارشناسان و روانشناسان فارگو کمک بگیرید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.