مشاوره آنلاین چیست ؟

ارتباط از راه دور بین درمانگر و مراجع مفهوم جدیدی نیست. رشد مشاوره آنلاین و خدمات بهداشت روان منجر به تاسیس انجمن بین المللی آنلاین بهداشت روان شده است. این افزایش چشمگیر در دسترس بودن مراقبت های بهداشتی آنلاین ، نیاز به اطلاعات و رهنمودهایی را برای افرادی که علاقه مند به دریافت خدمات بهداشت روان از طریق اینترنت هستند ، ایجاد کرده است.

در سال های اخیر ، رواج تلفن های هوشمند منجر به ایجاد گزینه هایی مبتنی بر برنامه ( اپلیکیشن موبایل ) شده است که قابل دسترسی و اغلب کاملاً مقرون به صرفه هستند. شواهد همچنین به طور فزاینده ای نشان می دهد که چنین گزینه هایی ممکن است برای برخی افراد ، یک گزینه درمانی موثر باشد.

اثربخشی مشاوره آنلاین

در حالی که درمان آنلاین چالش هایی را به همراه دارد ، اما از بسیاری از بیمارانی که از درمان های آنلاین بهداشت روان استفاده کرده اند مورد حمایت قرار گرفته است. در مروری بر مطالعات منتشر شده در ژورنال World Journal of Psychiatry، بیمارانی که از طریق ویدئو کنفرانس تحت درمان بهداشت روان بودند “میزان رضایت بالایی” گزارش کردند.
تحقیقات همچنین نشان می دهد که درمان آنلاین ممکن است در درمان تعدادی از مسائل بهداشتی موثر باشد. این خبر خوبی برای بسیاری از مردم است ، به ویژه کسانی که در مناطق روستایی زندگی می کنند که دسترسی به خدمات بهداشت روان ممکن است محدود باشد.

در یک مطالعه دیگر ، محققان دریافتند مشاوره آنلاین همراه با مراقبت های بالینی در درمان افسردگی ، اضطراب و پریشانی عاطفی مربوط به بیماری موثر است. در برخی موارد ، نتایج نشان داد که برخی از بیماران در واقع در نتیجه درمان آنلاین ، نتایج بهتری نسبت به بیماران سنتی و حضوری دارند.
یک مطالعه در سال 2018 نشان داد که درمان شناختی-رفتاری مبتنی بر اینترنت به همان اندازه چهره به چهره سنتی در درمان اختلالات اضطرابی موثر است. یک بررسی در سال 2019 از مطالعات انجام گرفته نشان می دهد که مشاوره آنلاین گزینه مقرون به صرفه و موثری برای درمان مسائل بهداشت روان است.

مشاوره آنلاین برای چه کسانی مناسب است؟

درمان آنلاین از همه مناسب تر برای کسانی که از حضور در گروه های پشتیبانی حضوری سنتی احساس ناراحتی می کنند ، می تواند مفید واقع شود. در حالی که تحقیقات به طور فزاینده ای نشان می دهد که درمان آنلاین می تواند گزینه ای موثر باشد ، اما به این معنی نیست که برای همه مناسب است. موارد جدی تری از بیماری روانی ، از جمله اعتیاد به مواد و شرایط روانپزشکی از جمله افسردگی شدید و اسکیزوفرنی ، بیش از آن چیزی است که درمان آنلاین فراهم کند.

در مورد گزینه های خود با مشاور آنلاین فارگو صحبت کنید تا تعیین کند که آیا یک گزینه آنلاین می تواند برای شرایط شما مناسب باشد یا به عنوان یک مکمل.