اعتیاد ، امروزه در رده‌ های مختلف تقسیم ‌بندی می ‌شود. اعتیاد به الکل ، مواد مخدر ، اینترنت ، خرید ، روابط جنسی و در کودکان نیز اعتیاد به بازی‌ های کامپیوتری. تلاش برای ترک و تغییر عادات رفتاری از ویژگی ‌های این بخش به‌ شمار می ‌رود.

چرا مشاوره ترک اعتیاد لازم است؟

شما تشخیص داده اید که با مشکلی رو به رو هستید ، رفتار اعتیاد آور شما قسمت های دیگر زندگی شما را تحت تأثیر قرار می دهد و می خواهید بدانید که چگونه می توانید اعتیاد را ترک کنید. این احتمال وجود دارد که هنگام شروع ، انتظار نداشتید که معتاد شوید. شاید فکر می کردید که فقط سرگرم می شوید و هر زمان می توانید آن را ترک کنید.

بسیاری از افرادی که به اعتیاد مبتلا می شوند از این که با اولین تلاش خود برای ترک اعتیاد شکست می خورند ، متعجب می شوند و در آخر این سوال پیش می آید که چرا نمی توانم ترک کنم؟

ضرورت مشاوره ترک اعتیاد

خبر خوب این است که شما می توانید اعتیاد خود را ترک کنید ، اگر چه این یک روند پیچیده است. عوامل زیادی از نظر جسمی ، روحی و عاطفی وجود دارد که ترک را دشوار می کند. به همین دلیل است که مشاوره ترک اعتیاد به درمان کمک می کند تا افراد را از طریق فرایند پیچیده ترک راهنمایی کند ، اگر چه بسیاری از افراد به تنهایی موفق به ترک می شوند.

فهمیدن این که چرا ترک کردن بسیار دشوار است می تواند به شما کمک کند تا ببینید که هر کسی که به اعتیاد غلبه کند ، تا حدودی همان روند را طی می کند. این بدان معنا نیست که شما دارای اراده ضعیف هستید یا بیش از دیگران شکست می خورید.

ترک اعتیاد در منزل

تحمل و ترک دو عامل اصلی در اعتیاد هستند که به شدت به هم پیوسته اند و اصلی ترین فرایند هایی هستند که باعث اعتیاد شما می شوند. اگر افراد تحمل خوبی داشته باشند ، ترک آن بسیار راحت تر خواهد بود.

تحمل ، یک روند جسمی و روانی است. وقتی برای اولین بار یک ماده اعتیاد آور یا رفتاری را تجربه می کنید ، ممکن است طاقت فرسا ، ناخوشایند باشد یا ممکن است ملایم و لذت بخش باشد. مواد مخدر مانند الکل و مواد افیونی در قسمت های خاصی از مغز کار تاثیر می گذارند و تحمل جسمی ایجاد می کنند. این فرایند را می توانید با مشاوره ترک اعتیاد در منزل خود انجام دهید.

مشاوره ترک اعتیاد

وقتی معتاد می شوید ، شیشه یا مواد مخدر فرقی نمی کند ، در صورتی که قادر به ترک انجام این رفتار نباشید ، معتاد شده اید. علائم ترک جسمی ممکن است مانند لرزش ، احساس ناراحتی ، ناراحتی های معده و یا علائم روانشناختی مانند احساس اضطراب و افسردگی رخ دهد. این موارد با کاهش تاثیر ماده یا رفتار اعتیاد آور رفع می شوند.

ترک جسمی از الکل و دارو ها اگر چه متغیر است و اغلب در طی چند روز برطرف می شود. با این حال ، کاملا ناخوشایند است و می تواند خطرناک باشد. اگر تصمیم به ترک آن دارید ، بهتر است تحت نظارت پزشکی انجام شود.

بهترین راه برای رسیدن به این مسئله این است که با پزشک آنلاین ترک اعتیاد خود مشورت کنید. پس از ترک ، مراحل روانشناختی عمیق تری وجود دارد که پاک ماندن را دشوار می کند. این موقع است که نیاز به مشاوره بعد از ترک اعتیاد خواهید داشت.

موانع ترک اعتیاد

وقتی رفتار اعتیاد آور شما بیش از حد شود و درگیری ایجاد کند ، با سایر قسمت های زندگی شما تعارض ایجاد می کند. درگیری ممکن است در درون خود شما رخ دهد. شما می خواهید رفتار خود را مهار کنید در حالی که تمایل بیشتری برای انجام آن دارید. درگیری با افراد دیگر نیز رخ می دهد خواه آن ها بخواهند شما ترک کنید یا خواهان پیوستن به آن ها در رفتار اعتیاد آور باشند.

علی رغم تعهد در ترک و گذراندن مرحله خروج ، درگیری های ذهنی به سادگی از بین نمی روند. انتظارات بیش از هر زمان دیگری است. چیزی که برای کنار آمدن با استرس به آن وابسته بودید ( رفتار اعتیاد آور ) اکنون محدود نیست.

به همین دلیل است که داشتن راه های دیگر برای مقابله محکم ، ایده آل قبل از ترک ، بسیار مهم است. یک مشاور اعتیاد در این زمینه به شما کمک می کند. بدون داشتن راهکار های مقابله ای ، احتمالاً تمایل زیادی برای بازگشت به رفتار اعتیاد آور “یک بار دیگر” را تجربه خواهید کرد.

پشتیبانی مشاور اعتیاد می تواند به شما کمک کند بدون استفاده از رفتار اعتیاد آور خود برای راحتی و فرار ، از پس درگیری برآیید و از آن دوری کنید.